+90(212) 565 32 33 | info@dizaynmakina.com | İkitelli O.S.B İş Modern Ticaret Merkezi E-Blok N:20

Tüp Dolum Ve Kapatma Makinesi

Reçel, bal, marmelat, ketçap, mayonez, sos çeşitleri, krema, çikolata, dondurma, yağ çeşitleri, kozmetik ürünler, sıvı gıdalar, peynir çeşitleri, meyve suları, yoğurt, meyveli yoğurt, ayran, süt, kefir, vs.

tüp dolum ve kapatma makinası

Tüp Dolum Kapama ve Etiketleme Makinası

Tüp dolum ve etiketleme makinası nasıl çalışır.?

Tüp dolum makinamız ilk olarak  besleme istasyonunda dolum yapılacak tüplerin otomatik olarak alınması sağlanır. ve  2. istasyon tüp çevirme istasyonuna yönlendirilir. Tüpler yatay olarak alınır,çevrilerek dik hale getirilir ve sabitlenir. 3.istasyon olan dolum istasyonuna gönderilir, nozullar yardımıyla dolum yapılır, DTL 3 ve DTL 4 tüp dolum modellerimizde 3 veya 4 nozul bulunmaktadır. dolum kapasitesi 1 saatte 4.800 adettir. Tüplere dolum yapıldıktan sonra 4. istasyon olan kapama istasyonuna gönderilir ağzı açık olan tüpler burada kapatılır ve 5.istasyon yapıştırma ya gönderilir. Kapatılmış olan tüpler burada hem yapıştırılır hemde yapıştırma yapılmış tüpün üzerine tırtıklı şekilde yapıştırma izleri bırakılır. Tüm işlemleri bitmiş dolmuş tüpler 5.istastyon olan çıkış istasyonuna gönderilir ve paketlemeye ve satış yapılacak son haline gelmiş olur.

Krem ve tüp kapama makinaları ,plastik PE ve içerisi alüminyum ile kaplı ısı ile kapatılabilen tüp çeşitlerini kapatmak için kullandığımız makinemizdir. Tüp kapama makinemiz ile Reçel, bal, marmelat, ketçap, mayonez, sos çeşitleri, krema, çikolata, dondurma, yağ çeşitleri, kozmetik ürünler, sıvı gıdalar, peynir çeşitleri, meyve suları, yoğurt, meyveli yoğurt, ayran, süt, kefir, vs. tüplerin üzerinde yer alan şiyah çizgi ile tüpü her zaman aynı hizada kapatabilmenize olanak tanır ve kurum logonuzu istediğiniz yere doğru gelmesini sağlayabilirsiniz.

Tüp dolum ve kapatma makinası ,1993 yılında kurulan DİZAYN MAKİNA, kurulduğu günden bugüne, müşteri memnuniyeti ve ürün kalitesini ön planda tutarak sürekli büyüme hedefleri doğrultusunda dolum ve paketleme makinaları ile gıda sektöründe müşterilerine en iyi hizmeti vermeyi ilke edinmiştir. Tüp dolum ve kapatma makinası yapan Firmamız giderek büyüyen yapısının ve iş hacminin gereği olarak kurumsallaşma sürecine adım atmış, firma içerisinde iş bölümü ve AR-GE çalışmaları ile ihtisaslaşmayı sağlayarak, teknolojik gelişmeleri izleyerek ve uygulayarak Avrupa kalitesini Türkiye’de üreten firma konumuna gelmiştir. Amacımız, müşterilerimizin ihtiyaçlarına en iyi şekilde cevap verebilecek etkin, güvenilir, uluslararası standartlarda gıda sektörüne hizmet eden dolum ve paketleme makina sanayii kuruluşu olmaktır. Hedefimiz, Müşteri ve çözüm odaklı çalışmak, müşterilerimize söz verilen zamanda eksiksiz hizmer ve ürün sunmak, kaliteyi her geçen gün arttırmaya yönelik çalışanlarımızın bireysel gelişimlerini sağlamaktır. “Müşteri var olma sebebimizdir” anlayışını bir an bile unutmadan,

Teknik Özellikler

Model

Tüp Dolum Ve Kapatma Makinası

Kapasite
6500 Adet/h (Pcs/H)
Doldurulabilecek Ürünler

Kahve, süt tozu, Reçel, bal, marmelat, ketçap, mayonez, sos çeşitleri, krema, çikolata, dondurma, yağ çeşitleri, kozmetik ürünler, sıvı gıdalar, peynir çeşitleri, meyve suları, yoğurt, meyveli yoğurt, ayran, süt, kefir, vs.

Dolum Gramajı
İstenilen Gramaja göre ayarlanabilir.
Dolum Nozul Adeti
6 Adet
Pnömatik Basınç Gereksinimi
8 bar
Kullanılan Malzemeler

304 - 316 Kalite gıdaya uygun Paslanmaz kullanılır.

Opsiyonel Teknik Özellikler

Opsiyonel özellikler isteğinize göre eklenebilir.

UV lamba, HEPA filtre, Plastik kapak kapatma, Farklı kase şekillerinde dolum, tek makinada farklı ölçülerde dolum aparatları, 2.dolum istasyonu, rulo kesme yapıştırma, hazır kesilmiş folyo yapıştırma, katı veya sıvı nozzel seçeneği, hunide ısıtıcı ve karıştırıcı, çıkış konveyörüne toplama tepsisi, dolum ünitesine transfer pompası, azot gazı.

Tüp dolum makinası aşağıdaki kapasitelerden size uygun olanı seçebilirsiniz.

Tamamen dizayn makinenin tasarımı olan Tüp dolum makinesi, kapsüllere farklı ürünler doldurabilme özelliğine sahiptir. Tüp Dolum makinası Kapasitelerine göre farklı modeller mevcuttur.

[Makina Kodu ] [Tüp Dolum Makinesi Adet Kapasitesi ]
DTL -3 4.000 Adet/Saat(Pcs/H)
DTL -4 4.800 Adet/Saat(Pcs/H)

Tüp Dolum Makinası sorunlarına uzaktan bağlantı ile çözüm buluyoruz.

Otomasyon partneri, yerli üretici GMT’nin PLC, HMI, servo motor ve sürücü, hız kontrol cihazı ve güç kaynaklarına güveniyor. ürettiğimiz makinalarımızı  Endüstri 4.0’a uygun olarak, uzaktan izlenebilir ve kontrol edilebilir olması bizim için önemli bir özellik. GMT’nin internet üzerinden PLC’ye bağlanma ve PLC’yi kontrol edebilme özelliği, bizim de kaliteli üretim adına daha sistemli bir alt yapı oluşturmamıza olanak sunuyor. Makinalarımızdaki herhangi bir soruna anında müdahale ederek devamlı çalışmalarını sağlar hale getirdik”

Fiyat Teklifi Al

Uzman Müşteri Temsilcilerimiz En Kısa Zamanda Size Geri Dönüş Yapacaklardır.

Size Özel Makina Yapıyoruz.

Fiyat Teklifi için, lütfen makinanızın kapasitesi , hangi ürünün dolum yapılacağı gibi önemli bilgileri bize iletmeniz daha sağlıklı bir fiyatın çıkarılmasını sağlayacaktır. Aşağıdaki Bilgileri Doldurup Fiyat Teklifi Al Butonuna Basınız.